Polski (PL)English (UK)

Aktualności

Friday, 07 July 2023 08:41

Konkurs im. Olgi Rok - XII edycja

Z pasją i pełnym zaangażowaniem pracujesz w bibliotece? A przy okazji czerpiesz ogromną radość
z inspirowania innych do działania?

 

Konkurs im. Olgi Rok jest dla Ciebie!  

 

Rozpoczynamy XII edycję Konkursu im. Olgi Rok i zachęcamy panie pracujące w bibliotekach publicznych w całej Polsce do przesłania swojego zgłoszenia. Dzieląc się swoimi historiami, możecie wygrać pieniądze na spełnienie marzeń związanych z rozwojem osobistym. Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce czeka na zgłoszenia do 31 sierpnia. 

 

Dlaczego warto wziąć udział w konkursie?

Bibliotekarki z całej Polski mogą ubiegać się o stypendium w dwóch kategoriach konkursowych: placówka biblioteczna mniejsza oraz placówka biblioteczna większa. Wysokość stypendium w każdej z dwóch kategorii wynosi 5 000 zł. Podczas oceny wniosków Kapituła Konkursu weźmie pod uwagę to, w jakim stopniu doświadczenia kandydatki mogą być inspirujące dla innych kobiet, czego mogą nauczyć się od niej inne biblioteki, szczególnie w zakresie pozyskiwania nowych użytkowników i zaangażowania w życie lokalnej społeczności, oraz potencjał kandydatek jako liderek zmiany w swoich społecznościach. 

 

Stypendium w Konkursie im. Olgi Rok jest finansowane ze środków funduszu wieczystego, utworzonego w 2012 roku z inicjatywy wnuczki Olgi Rok – Ani, która w ten sposób chciała upamiętnić życie i pracę babci – bibliotekarki z Warszawy. Jego celem jest wsparcie rozwoju osobistego bibliotekarek z całej Polski oraz zebranie i docenienie historii kobiet, które – podobnie jak kiedyś Olga Rok – potrafią mobilizować siebie i innych do poszukiwania nowych rozwiązań, do przełamywania stereotypów i które wspierają rozwój swoich społeczności.

 

Stypendium jest współfinansowane ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności oraz ze środków Funduszu Wieczystego im. Olgi Rok. Operatorem Funduszu jest Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce, promująca ideę funduszy wieczystych i kapitałów żelaznych w ramach kampanii „Jesteśmy dziś, jutro, zawsze”. Partnerem Merytorycznym przedsięwzięcia jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego prowadząca w latach 2009 – 2015 Program Rozwoju Bibliotek skierowany do placówek bibliotecznych w małych miejscowościach.

 

Więcej informacji, regulamin konkursu im. Olgi Rok oraz wniosek znajdują się na stronie:

 

http://www.funduszewieczyste.pl/pl/modele-funduszy-wieczystych/item/6-fundusz-wieczysty-im-olgi-rok

 

 

 

 

Monday, 26 June 2023 11:23

Konkurs im. Inki Brodzkiej-Wald

Szanowni Państwo,

dziękujemy za zgłoszenia w Konkursie im. Inki Brodzkiej-Wald.

 

Informujemy, że Państwa wnioski są w tej chwili oceniane przez Kapitułę.

Z powodu dużej ilości zgłoszeń w tej edycji, wyniki konkursu zostaną ogłoszone do końca października, natomiast uroczystość wręczenia nagród odbędzie się prawdopodobnie w listopadzie.