Polski (PL)English (UK)

Publikacje

Documents

Filesize 980 Kilobytes

Dobrze inwestuj w dobro!

Publikacja wychodzi naprzeciw wyzwaniom, które stoją przed organizacjami w niepewnych czasach. Wyjaśnia, co tak naprawdę oznacza racjonalne inwestowanie; tłumaczy, jak budować rezerwy finansowe, jak być wiarygodnym partnerem dla swoich darczyńców, instytucji finansowych i samorządu, oraz podpowiada, jak zapewnić sobie stabilność finansową dzięki kapitałom żelaznym i funduszom wieczystym.

Wierzymy, że organizacje pozarządowe mogą być stabilne, solidnie wywiązywać się ze swoich obowiązków, dbać o przejrzystość działań oraz stale się rozwijać.

Filesize 17.72 Megabytes

Rozmowy darczyńców o pomaganiu

Akademia Rozwoju Filantropii w partnerstwie z czterema organizacjami reprezentującymi kraje Grupy Wyszehradzkiej przygotowała przykłady działań filantropijnych w Polsce, Czechach, na Węgrzech i Słowacji. Na ich podstawie powstała publikacja, w której darczyńcy opowiadają o tym, jak wiele dobrego zrobili dzięki swoim funduszom wieczystym. W publikacji są również przykłady z Europy Zachodniej jak Fundusz Wieczysty im. Diany, księżnej Walii czy wspomniany Fundusz Nobla, które stanowią dodatkową inspirację, aby wziąć z nich przykład i pomyśleć o postawieniu sobie „żywego pomnika”. W ten sposób partnerzy projektu chcą zachęcić potencjalnych darczyńców, szczególnie lokalnych, do włączenia się w działalność filantropijną i zakładania funduszy wieczystych.