Polski (PL)English (UK)

Fundusz Wieczysty "Agrafka"

 

W 2000 r. Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce uruchomiła Program Stypendialny "Agrafka", realizowany we współpracy z partnerskimi organizacjami lokalnymi. Program wspiera aktywność wybitnie utalentowanej młodzieży, pochodzącej spoza dużych centrów edukacyjno-kulturalnych, ze środowisk dotkniętych problemem bezrobocia i marginalizacji.

Od początku realizacji programu "Agrafka" zostało przyznanych 326 stypendiów
na łączną sumę 785 500 zł.

 

Przyznawane stypendia mają charakter socjalno-naukowy. Wsparcie finansowe umożliwia młodym ludziom kontynuację nauki, a w perspektywie długofalowej zwiększa ich szanse życiowe i pomaga wyjść z trudnej sytuacji socjalnej. Pomoc stypendialna pozwala młodzieży spełniać marzenia, otwiera przed nią nieznane dotąd perspektywy i umożliwia wszechstronny rozwój. Program skierowany jest do młodych osób z obszarów objętych działaniem partnerskich organizacji lokalnych, które mają dobre rozpoznanie zasobów, problemów i potrzeb w swoich środowiskach. To one nominują uzdolnioną młodzież potrzebującą wsparcia. Organizacje te utrzymują stały kontakt ze stypendystami, zbierają informacje o ich osiągnięciach.

Adresatami programu są gimnazjaliści, licealiści oraz studenci, utalentowani w określonych dziedzinach (ścisłych, humanistycznych i artystycznych), znajdujący się w  trudnej sytuacji materialnej. Przy wyborze stypendystów brane są pod uwagę osiągnięcia naukowo -artystyczne (olimpiady, otrzymane nagrody, wyróżnienia, aktywność w zdobywaniu wiedzy oraz umiejętności rozwijania zainteresowań) oraz sytuacja socjalna (mierzona dochodem netto na osobę w rodzinie). 

Program Stypendialny "Agrafka" jest realizowany dzięki hojności i zaangażowaniu wielu darczyńców indywidualnych i instytucjonalnych. Stabilność programu zapewnia nienaruszalny kapitał żelazny. Co roku stypendia finansowane są z odsetek od kapitału żelaznego Funduszu Celowego Agrafka ufundowanego przez Michała Kotta i Funduszu Stypendialnego Rodziny Wróblewskich oraz ze środków przekazywanych przez Fundację Agory.

 

 

Raporty z ostatnich edycji:

Sprawozdanie z Programu "Agrafka" na rok szkolny 2012/2013

Sprawozdanie z Programu "Agrafka" na rok szkolny 2013/2014

Wsparcie Funduszu

Program Stypendialny "Agrafka" jest realizowany dzięki hojności i zaangażowaniu wielu darczyńców indywidualnych i instytucjonalnych. Wszystkie osoby i organizacje, którym bliska jest idea funduszu zapraszamy do jego wsparcia. Można to zrobić w następujący sposób:


•    Darowizna online

Wybierz wysokość darowizny

•    wpłata na konto funduszu
Przekaż darowiznę na konto bankowe nr
89 1560 0013 2000 1706 4021 0901 (Getin Noble Bank SA),
Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce, ul. Marszałkowska 6/6, 00-590 Warszawa
W tytule przelewu wpisz:
darowizna na cele statutowe - Fundusz Wieczysty Agrafka


•    wsparcie w promocji funduszu i jego celów, np. poprzez umieszczenie informacji na swojej stronie.


Jesteśmy otwarci również na inne formy współpracy, w razie pytań zapraszamy do kontaktu z Akademią Rozwoju Filantropii pod numerem telefonu 22 622 01 22, wew. 16 lub adresem e-mail This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it..