Polski (PL)English (UK)

Ruszyła II edycja konkursu stypendialnego im. Olgi Rok

Jesteś bibliotekarką? Pracujesz w niedużej miejscowości? Marzysz o podróży, chcesz zapisać się na warsztaty dziennikarskie lub zajęcia jogi, planujesz kupno laptopa? Ubiegaj się o stypendium im. Olgi Rok! Możesz zdobyć 2500 zł i spełnić swoje marzenie. Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce czeka na zgłoszenia do 16 sierpnia.

Stypendium im Olgi Rok w wysokości 2 500 zł jest finansowane ze środków funduszu wieczystego, utworzonego w 2012 roku z inicjatywy jej wnuczki – Ani, która w ten sposób chciała upamiętnić życie i pracę babci – bibliotekarki. Celem konkursu jest wsparcie rozwoju osobistego bibliotekarek z małych miejscowości oraz zebranie i docenienie historii kobiet, które – podobnie jak kiedyś Olga Rok – potrafią mobilizować siebie i innych do poszukiwania nowych rozwiązań, do przełamywania stereotypów i które wspierają rozwój swoich społeczności.

  

Decyzję o przyznaniu stypendium podejmuje Kapituła Konkursu na podstawie wniosków składanych przez kandydatki, które opisują swoje doświadczenia zawodowe i osobiste. W skład Kapituły wchodzą m.in. Ania Rok - założycielka Funduszu, Urszula Kopeć – Zaborniak – laureatka I edycji Konkursu im. Olgi Rok, Sylwia Chutnik – pisarka i felietonistka, działaczka społeczna, prezeska Fundacji MaMa, Olga Tokarczuk - pisarka, laureatka Nagrody Nike, Rafał Kramza - prezes Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego oraz Paweł Łukasiak - prezes Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce.

 

Kto może się zgłosić?

 

Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce do 16 sierpnia czeka na wnioski Bibliotekarek zatrudnionych w bibliotekach publicznych, działających w gminach wiejskich, wiejsko-miejskich i miejskich do 20 tysięcy mieszkańców. Kapituła konkursu przy ocenie zgłoszeń weźmie pod uwagę całokształt doświadczeń życiowych kandydatek, zaangażowanie w działalność biblioteki oraz nowatorskie metody współpracy z osobami korzystającymi z biblioteki i partnerami lokalnymi. Stypendium zostanie wręczone podczas IV Kongresu Bibliotek Publicznych 21 października 2013 roku, w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

 

Wnioski należy wysłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.. Szczegółowe informacje, regulamin konkursu oraz wniosek zgłoszeniowy można znaleźć na stronie www.projektbabcia.pl.

 

Patronat honorowy nad Funduszem Wieczystym objęła Pani Agnieszka Kozłowska-Rajewicz, Pełnomocniczka Rządu do Spraw Równego Traktowania. Operatorem funduszu wieczystego im. Olgi Rok jest Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce, promująca ideę funduszy wieczystych i kapitałów żelaznych w ramach kampanii „Jesteśmy dziś, jutro, zawsze”. Partnerem merytorycznym przedsięwzięcia jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego prowadząca Program Rozwoju Bibliotek skierowany do placówek bibliotecznych w małych miejscowościach.

 

Kim była Olga Rok? Jak działa fundusz Jej imienia? Jak można go wesprzeć? Więcej informacji na stronie: www.projektbabcia.pl lub www.funduszwieczysty.pl.

 

Kontakt:

 

Karolina Muzal

 

Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce

 

tel. 22 622 01 22 wew. 27

 

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript., Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.