Polski (PL)English (UK)

„Projekt Babcia“ po raz czwarty nagrodzi inspirujące bibliotekarki

Kobiety niezwykłe, lokalne liderki, zaangażowane w swoją pracę i przełamujące stereotypy – takie są laureatki i wyróżnione w IV edycji Konkursu im. Olgi Rok. Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi w czasie Kongresu Kobiet 11 września na Torwarze. Dwie bibliotekarki otrzymają po 5 tysięcy złotych stypendium na wybrany przez siebie cel związany z rozwojem osobistym. Kapituła konkursu przyznała również cztery wyróżnienia ufundowane przez Wydawnictwo Czarne oraz nagrodę specjalną Stowarzyszenia Nowe Horyzonty. 

Jak mówi Ania Rok, założycielka Funduszu Wieczystego im. Olgi Rok, z którego finansowane są stypendia: W tym roku po raz pierwszy rozdanie nagród nastąpi w ramach ogólnopolskiego Kongresu Kobiet. Bardzo się cieszymy, że nagrodzone przez nas bibliotekarki będą miały szansę poczuć się częścią wielkiego, kobiecego ruchu na rzecz zmiany społecznej i serdecznie dziękujemy Radzie Programowej Kongresu Kobiet za ciepłe przyjęcie.

Stypendium im. Olgi Rok – wspieramy liderki

Fundusz im. Olgi Rok istnieje od 2012 roku. O stypendium z Funduszu – tak jak w poprzednich latach – ubiegały się bibliotekarki z całej Polski, niezależnie od wieku, wykształcenia czy stażu pracy. Stypendystki mogą przeznaczyć otrzymane środki na dowolne cele związany z rozwojem osobistym. W zeszłych latach były to m.in. wydanie tomiku wierszy, zakup laptopa, nauka angielskiego czy długo planowana podróż do Irlandii. Wysokość rocznego stypendium w każdej z dwóch kategorii - placówka biblioteczna mniejsza (do 2 osób) oraz placówka biblioteczna większa - wynosi 5 000 zł. W 2015 roku laureatki i wyróżnione wybierała Kapituła w składzie:

Magdalena Turska- laureatka III edycji Konkursu im. Olgi Rok, Gminna Biblioteka Publiczna w Kłodawie

Ania Rok - założycielka Funduszu Wieczystego im. Olgi Rok

Sylwia Chutnik – pisarka i felietonistka, działaczka społeczna, prezeska Fundacji MaMa

Teresa Ogrodzińska – działaczka organizacji pozarządowych, prezeska Fundacja Rozwoju Dzieci im. Jana Amosa Komeńskiego

Anna Polus -  bibliotekarka, wicedyrektorka Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki im. Norwida w Zielonej Górze

Beata Jasiak – bibliotekarka, koordynatorka regionalna Programu Rozwoju Bibliotek w Dolnośląskiej Bibliotece Publicznej im. Tadeusza Mikulskiego

Ewa Rozkosz – bibliotekarka, trenerka, Biblioteka Dolnośląskiej Szkoły Wyższej

Rafał Kramza - prezes Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego

Paweł Łukasiak - prezes Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce,

Joanna Lempart-Winnicka - dyrektor programowy, Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności

Małgorzata Borowska – dziennikarka, trenerka w zakresie promocji i kontaktów z mediami

Paulina Wilk – dziennikarka, reportażystka i pisarka

 

Operatorem Funduszu Wieczystego im. Olgi Rok jest Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce, promująca ideę funduszy wieczystych i kapitałów żelaznych w ramach kampanii „Jesteśmy dziś, jutro, zawsze”. Partnerem merytorycznym przedsięwzięcia jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Partnerem wspierającym jest Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności. 

Nagrody przyznano z Funduszu Wieczystego im. Olgi Rok założonego przy Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce. Kim była Olga Rok? Jak działa fundusz Jej imienia? Jak można go wesprzeć? Dalsze informacje na stronie: projektbabcia.pl i  www.facebook.com/projektbabcia 

*** 

Kontakt dla mediów

Karolina Muzal

Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

tel. 506 056 131

 

Ania Rok

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

tel. 602 611 622