Fundusz Wigilijny

ZOSTAŃ FUNDATOREM FUNDUSZU WIGILIJNEGO I WESPRZYJ RODZINĘ KOMORNICKICH!

3 grudnia Państwu Dorocie i Krzysztofowi Komornickim spalił się dom, zabierając cały dorobek życia. Dlatego z inicjatywy Pawła Łukasiaka, w ramach Funduszu Wigilijnego prowadzona jest zbiórka funduszy dla Państwa Komornickich. 

Wszystkie osoby i organizacje, które chcą pomóc rodzinie Komornickich, mogą to zrobić wpłacając darowiznę na konto Funduszu:

89 1560 0013 2000 1706 4021 0901 (Getin Noble Bank SA)

Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce, ul. Marszałkowska 6/6, 00-590 Warszawa 

W tytule przelewu należy wpisać: darowizna na cele statutowe – Fundusz Wigilijny. Wszystkie środki zebrane na konto Funduszu przekażemy jeszcze przed Wigilią P. Komornickim.

Dorota Komornicka została wyróżniona w konkursie „Społecznik Roku 2014”. Od 1998 roku jest założycielką oraz prezesem Funduszu Lokalnego Masywu Śnieżnika, ale społecznikiem… „od zawsze”. Odkąd pojawiła się możliwość funkcjonowania NGO, angażuje się w rozmaite przedsięwzięcia poprawiające jakość życia lokalnej społeczności. Ogromny wysiłek włożyła np. w pomoc mieszkańcom, którzy ucierpieli w czasie powodzi w 1997 r., by niespełna rok później zarejestrować pierwszy w Polsce Fundusz Lokalny. Honorowa Obywatelska Stronia Śląskiego, odznaczona Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia. Aktualnie z inicjatywy Doroty Komornickiej i z jej zaangażowaniem prowadzone są między innymi takie działania jak: Program Stypendialny „Z rączki do rączki”, Świetlica Środowiskowa, Sudecki Inkubator Aktywności Społecznej, czy Fundusze Wieczyste Marianny Orańskiej. Korzystają z nich tak najmłodsi jak i seniorzy, a młodzi uczą jak być przyszłymi liderami społecznymi.

Oto, jak Dorota Komornicka mówi o sobie: 

„Autorytet?!! ? Czy dzisiaj ludzie w ogóle wiedzą co to znaczy ? Chciałoby się powiedzieć „fantastyka piętro wyżej”. Nie wydaje mi się, bym kimś takim była. Ja nawet nie mam takich ambicji. Po prostu lubię ludzi, grzeję się ich ciepłem i mam nadzieję, że i oni moim i mam też świadomość, że razem możemy więcej. Czasami zdarzają się momenty dla, których warto żyć. Mały liścik, a w nim zdanko „…dziękuję, że walczyła pani o moje stypendium, dzisiaj wygrałam międzynarodowy konkurs skrzypcowy”, inny „dzięki pani zobaczyłam, że świat nie jest taki beznadziejny”, albo tekst wygłaszany niby to do mnie, niby to w powietrze „jakbym nie chodził do świetlicy to pewnie dzisiaj wychodziłbym z więzienia razem z ojcem”.

Cały wywiad z Dorotą Komornicką dostępny jest pod linkiem: http://www.pafw.pl/wydarzenia/wydarzenie/1950#.VmFbebjhCUk

BARDZO DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM OSOBOM, KTÓRE WSPARŁY FUNDUSZ DO TEJ PORY I ZACHĘCAMY KOLEJNYCH DARCZYŃCÓW – ZAINWESTUJCIE W DOBRO!

Wigilia to czas szczególny, kiedy wszyscy pamiętamy o swoich najbliższych. To także czas, kiedy powinniśmy pamiętać o innych – tych, którzy potrzebują naszej pomocy. Z inicjatywy Pawła Łukasiaka – prezesa Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce powstał Fundusz Wigilijny. 

Dzięki Funduszowi osoby potrzebujące wsparcia nie będą spędzały Wigilii samotnie. To ważne, aby tego dnia każdy miał szansę usiąść przy wspólnym stole. Dzięki Funduszowi Wigilijnemu ośrodki dla kobiet, samotnych matek i kobiet z dziećmi, jadłodajnie oraz noclegownie otrzymują wsparcie w postaci:

1. dofinansowania wydawanych posiłków w okresie Świąt Bożego Narodzenia,

2. doposażenia kuchni (sprzęt AGD, akcesoria kuchenne) tychże placówek w pozostałych miesiącach.

Fundusz powstał na początku grudnia 2013 r. i już przed Świętami Bożego Narodzenia zostało wypłacone pierwsze wsparcie finansowe. Otrzymała je matka wychowująca samotnie dwójkę dzieci, które są pod opieką Wspólnoty Chleb Życia prowadzonej przez s. Małgorzatę Chmielewską. Środki wypłacone z Funduszu Wigilijnego zostały przeznaczone na zakup pralki, której do tej pory brakowało w tym domu. Ponadto, zostały zakupione zabawki, aby pod choinką znalazły się choć drobne podarunki. 

Jak wesprzeć Fundusz Wigilijny?

Wszystkie osoby i organizacje, którym bliska jest idea Funduszu Wigilijnego, mogą wesprzeć Fundusz w następujący sposób:

DAROWIZNA NA KONTO FUNDUSZU

Przekaż darowiznę na konto bankowe nr 89 1560 0013 2000 1706 4021 0901 (Getin Noble Bank SA),
Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce, ul. Marszałkowska 6/6, 00-590 Warszawa
W tytule przelewu wpisz:  darowizna na cele statutowe – Fundusz Wigilijny

Jesteśmy otwarci również na inne formy współpracy, w razie pytań zapraszamy do kontaktu z Akademią Rozwoju Filantropii pod numerem telefonu 22 622 01 22, wew. 27 lub adresem e-mail k.muzal@filantropia.org.pl

Loading...