Fundusz Wieczysty im. Pawła Kryszczyszyna

O Funduszu

Rozwój zainteresowań, pomoc w edukacji i rozwoju naukowym, wsparcie finansowe dla uczniów i studentów oraz rodzin pracowników firmy znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej to najważniejsze cele Funduszu Wieczystego im. Pawła Kryszczyszyna. Wszyscy pracownicy firmy Microsoft oraz ich rodziny, a także dzieci zgłoszone przez pracowników mogą ubiegać się o wsparcie ze środków funduszu.

Od 2010 r. z Funduszu Wieczystego im. Pawła Kryszczyszyna zostało wypłacone wsparcie na łączną kwotę 63 500,00 zł.

Dotychczas ze wsparcia ze środków Funduszu skorzystali m.in.:

Tymon Czernek – młody mistrz szachowy, który dzięki stypendium ze środków Funduszu może rozwijać swoje umiejętności . Wsparcie pozwoliło mu na dostęp do programów komputerowych, literatury oraz indywidualne zajęcia szachowe oraz – przede wszystkim na wyjazdy na turnieje szachowe.

Nina Fedorow – Nina urodziła się w 2005 r. W szóstym tygodniu życia pojawiły się napady padaczkowe, które spowodowały kilkumiesięczne pobyty w szpitalu. Do dziś Nina nie wstaje, nie mówi, często nie reaguje na obecność innych osób. Przyznane stypendium zostało przeznaczone na różne rodzaje rehabilitacji oraz pobudzanie rozwoju Niny.

Dzieci Anny Białobłockiej, pracowniczki firmy Microsoft, które po tragicznej śmierci ojca nagle znalazły się w szczególnie trudnej sytuacji – przekazane wsparcie finansowe zostało przeznaczone na edukację przedszkolną, fizykoterapię i terapię logopedyczną dzieci.

Celami Funduszu są:
1) wsparcie utalentowanych uczniów i studentów z rodzin pracowników Microsoft Sp. z o.o. znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej lub wymagających wsparcia w ich rozwoju naukowym.
2) wsparcie utalentowanych uczniów i studentów znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej lub wymagających wsparcia w ich rozwoju naukowym.
3) wsparcie pracowników lub byłych pracowników Microsoft sp. z o.o. oraz członków ich rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej.
W uzgodnieniu z firmą Microsoft szczególną pomocą został objęty syn zmarłego Pawła.

Jak ubiegać się o wsparcie z Funduszu Wieczystego im. Pawła Kryszczyszyna?
Każda młoda osoba nominowana przez Microsoft Sp. z o.o. oraz każdy pracownik i były pracownik firmy oraz jego rodzina mogą uzyskać z Funduszu wsparcie, którego potrzebują.

W tym celu potrzebne jest złożenie do Microsoft Sp. z o.o. wniosku o przyznanie wsparcia. Jeżeli kandydat uzyska nominację Microsoft Sp. z o.o., wniosek ten wraz z kartą nominacyjną przesyłany jest następnie do Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce. Wniosek rozpatrywany przez Komisję Stypendialną, w skład, której wchodzą:
Narcyz Adamus
Iwona Jeznach – Microsoft Sp. z o.o.
Anna Kryszczyszyn – siostra Pawła Kryszczyszyna
Henryk Kryszczyszyn – ojciec Pawła Kryszczyszyna
Paweł Łukasiak – Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce
Radosław Skiba – Kancelaria Adwokacka

Dzieci Anny Białobłockiej, pracowniczki firmy Microsoft, które po tragicznej śmierci ojca nagle znalazły się w szczególnie trudnej sytuacji – przekazane wsparcie finansowe zostało przeznaczone na edukację przedszkolną, fizykoterapię i terapię logopedyczną dzieci.

Działalność Funduszu Wieczystego w pełni odpowiada wartościom i pasjom Pawła, o których opowiedzieli Jego najbliżsi:

Paweł był wielkim entuzjastą – wielkim entuzjastą życia. Jego tragiczna i przedwczesna śmierć w wieku lat 37 jest dla nas wszystkich niepojęta. Paweł żył z pasją i realizując się w swoich pasjach nagle odszedł. Z pasją podchodził do pracy zawodowej ciągle goniąc za nowościami świata, z pasją podchodził do życia prywatnego; pasją zarażał swoje otoczenie. Miał to po prostu w sobie. Tę pasję poznawania świata i cieszenia się życiem chciał przekazać swojemu ukochanemu synowi Michałowi. Chciał pokazać mu wszystko i wszędzie, nauczyć współczesnego świata, zachęcając do aktywności w różnych sferach życia: w sporcie, podróżach, nauce. Sam był dla niego wspaniałym wzorem. Chciał cieszyć się z tego, jak jego syn wchodzi w dorosłe życie pasjonując się nim i odkrywając codziennie coś nowego i ciekawego. Rozwój młodego człowieka jest pełniejszy i szybszy, jeśli towarzyszą mu różnorodne doświadczenia. Z taką dewizą Paweł wychowywał swojego syna i z pewnością chciałby, aby wielu rówieśników Michała miało takie same szanse.

Rodzina Pawła

Wierzymy, że stypendium przyznawane w ramach Funduszu pozwoli spełniać marzenia i umożliwi wszechstronny rozwój młodych ludzi. 

Jak wesprzeć Fundusz im. Pawła Kryszczyszyna?

Wszystkie osoby i organizacje, którym bliska jest idea funduszu zapraszamy do jego wsparcia. Można to zrobić w następujący sposób:

 1. Przekazać darowiznę na konto bankowe Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce ul. Marszałkowska 6/6, 00-590 Warszawa
  89 1560 0013 2000 1706 4021 0901 Getin Noble Bank Spółka Akcyjna
  wpisując w tytule
  „darowizna na cele statutowe – Fundusz Wieczysty im. Pawła Kryszczyszyna”.
 2. W czasie rozliczeń podatkowych przekazać 1% podatku na stypendia im. Pawła Kryszczyszyna. 100% przekazanych środków zostanie wykorzystanych na pomoc dla uzdolnionych uczniów i studentów, znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej lub wymagających wsparcia w ich rozwoju naukowym.Wystarczy w składanym przez siebie zeznaniu podatkowym (PIT-28, PIT-36, PIT 36L, PIT-37, PIT-38) :
  a) podać KRS  Fundacji Dobra Sieć tj. KRS 0000329778
  b) podać wysokość wnioskowanej wpłaty (nie wyższej niż 1% podatku należnego)
  c) w rubryce  CEL SZCZEGÓŁOWY należy wpisać  stypendia im. Pawła Kryszczyszyna
 3. Wesprzeć promocję funduszu i jego celów, np. poprzez umieszczenie informacji na swojej stronie.

Jesteśmy otwarci również na inne formy współpracy, w razie pytań zapraszamy do kontaktu z Akademią Rozwoju Filantropii pod numerem telefonu 22 622 01 22, wew. 27 lub adresem e-mail k.muzal@filantropia.org.pl.

Loading...